Новини, Спорт|05.11.2018 11:05

Кръг на изненадите в Неделната по футбол на Габрово

снимка: АНЛ – Габрово

Кръг на изненадите предложи 10-ят кръг на Английската неделна лига по футбол на Габрово.

Досегашните лидери от „ФК Палаузово“ загубиха с 2:5 от „ФК Старо Село 777“. Палаузовци изпуснаха куп положения, като срещнаха непреодолима преграда, в лицето на игралия като вратар, футболист на съперника Даниел Дочев. За ФК „Старо Село 777“ на четири пъти точен бе Иван Георгиев, а един гол добави Стефан Иванов. За „ФК Палаузово“ се разписаха Пламен Радулов и Александър Ковачев.

Миналогодишните шампиони „Pasta Gabrovo“ също загубиха изненадващо, бивайки надиграни от „Идеал Стандарт Видима“ 2:4. За севлиевци два гола отбеляза Коста Костов, а по един добавиха Кристиян Братованов и Мирослав Тодоров. Двата гола за габровци бяха дело на Радослав Спасов и Васил Нанков.

„ФК Шумата“ записа първа победа в лигата през този сезон, налагайки се над „Рио“, с 6:2. Над всички бе Коста Ив. Костов, разписал се цели четири пъти. По още един гол добавиха Коста Мир. Костов и Иван Иванов. За „Рио“ точни бяха Деян Пенев и Петър Петев.

Единствен от фаворитите в лигата, който победи убедително , бе отборът на „Копакабана“, разгромявайки „Street football“ с 11:1. Момчетата от Шумата закъсняха сериозно за мача, но „Копакабана“ ги изчака, за да запише петата си победа през сезона. С хеттрик се отличи капитана Климент Велев. По два гола добавиха Иван Стефанов и Ивайло Райнов, а по един Петко Моровяков, Никола Камбуров и вратаря Стефан Кожухаров. Автогол от противника си отбеляза Мирослав Георгиев.

„Веспа“ изнесе хубав мач и записа важна победа срещу силния тим на „Eagles“. На Павел Пайнаров му бе нужно само едно полувреме, за да запише хеттрик и да даде солиден аванс за „Веспа“. През втората част Венци Иванов върна един гол, но Андриян Христов оформи крайното 4:1.