Новини, Спорт|07.06.2018 13:00

Отборът по лека атлетика на ОУ „Христо Ботев“ е пети в България

снимка: sport-gabrovo.com

В училище „Христо Ботев“ запазват традицията за силно представяне на своите лекоатлетически отбори. Поредното чудесно класиране направи тимът на момчетата 5-7 клас, заел 5-о място в страната, съобщи sport-gabrovo.com.

Възпитаниците на Четвърто, водени от преподавателите Веселина Златева и Светлозар Борисов, се представиха великолепно във финалите на Ученически игри 2018, които се проведоха на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен.

Габровските момчета записаха три подиума в отделните дисциплини. Илиян Филипов стана шампион в тласкането на гюле. Бронзов медал взе Кристиан Станчев от бягането на 800 метра, като спря хронометъра на 2:19.58 минути. На третото място на почетната стълбичка се качи и Андрей Бачийски от надпреварата на скок височина, с резултат от 150 сантиметра.

Цялата статия можете да прочетете оттук.