Новини, Общество|06.06.2017 7:30

Наградиха отличените в конкурса „С очите си видях бедата“ (снимки)

снимка: РДПБЗН – Габрово

За пета поредна година Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово, съвместно с Художествена галерия “Христо Цокев” – Габрово организират изложба на рисунките, представени в областния кръг на Международния конкурс за детска рисунка “С очите си видях бедата”.

снимка: РДПБЗН – Габрово

В областния кръг на конкурса бяха допуснати 47 рисунки, класирани на първите три места във всяка категория и възрастова група от общинските кръгове.

снимка: РДПБЗН – Габрово

Рисунки подготвиха малките художници от детски градини “Дъга”, “Младост”, “Перуника”, “Радост” – гр. Габрово, ДГ “Слънце” и ДГ “Пролет” – гр. Севлиево.

снимка: РДПБЗН – Габрово

С рисунки в конкурса участваха и учениците от НУ “Васил Левски”, ОУ “Ран Босилек”, ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”, ОУ “Цанко Дюстабанов”, ОУ “Христо Ботев”, СУ “Райчо Каролев” и ПМГ “Акад. Иван Гюзелев” – гр. Габрово, СУ “Васил Левски” – гр. Севлиево, ОУ “Св.Св.Кирил и Методий” – с. Петко Славеиков, СУ “Петко Р. Славейков” – гр. Трявна и ОУ “Васил Левски” – гр. Плачковци.

снимка: РДПБЗН – Габрово

Свои рисунки представиха и ученици от дневен център за деца с увреждания гр. Габрово. Участваха и представители на ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево, СУ “Райчо Каролев” – гр. Габрово, художествено ателие Ива Мошкова и НЧ “Априлов-Палаузов 1861” – “Сдружение по изкуствата” Ема Вертерова.

снимка: РДПБЗН – Габрово

На тържествена церемония бяха връчени грамоти и награди на отличените млади художници, осигурени от „Сдружение за приятелство Габрово – Тун“.

Съгласно регламента, жури оцени и класира творбите на най-добрите млади художници по категории и възрастови групи, както следва:

Първа категория – Деца и ученици от всички общообразователни училища и центрове за подкрепа на личностно развитие в системата на предучилищно и училищно образование

Възрастова група 7-10 г.

1-во място Никол Пламенова Пенчева – НУ “Васил Левски” – гр. Габрово
2-ро място Цветина Цветанова Белчева – СУ “Райчо Каролев” – гр. Габрово
3-то място Светломира Ивайлова Стефанова – ОУ “Васил Левски” – гр. Плачковци

Присъдена е и 1 поощрителна награда на:

Мартин Красимиров Дамянов – ОУ “Васил Левски” – гр. Плачковци

Възрастова група 11-13 г.
1-во място Симеон Мартинов Петков – ОУ “Ран Босилек” – гр. Габрово
2-ро място Димитър Ясенов Яранов – ПМГ “Акад. Иван Гюзелев – гр. Габрово
2-ро място Надежда Иванова Иванова – СУ “Васил Левски” – гр. Севлиево
3-то място Петър Пламен Кръстев – ОУ “Ран Босилек” – гр. Габрово

Възрастова група 14-18 г.

1-во място Ралица Петкова Драгнева – СУ “ Петко Р. Славейков” – гр. Трявна

Втора категория – деца и ученици от профилирани паралелки, училища и школи по изобразително изкуство

Възрастова група 7 – 10 г.
1-во място Мартин Емилов Петков НЧ “Априлов-Палаузов 1861” – “Сдружение по изкуствата” Ема Вертерова
2-ро място Вяра Пламенова Пенчева – СУ “Райчо Каролев” – гр. Габрово, художествено ателие Ива Мошкова
2-ро място Преслава Миленова Антонова – ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево
3-то място Деница Михайлова Михайлова – ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево

Възрастова група 11-13 г.

1-во място Симеон Стефанов Цанев – НЧ “Априлов-Палаузов 1861” – “Сдружение по изкуствата” Ема Вертерова
2-ро място Ивет Калоянова Косева – ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево
3-то място Любомира Ивайлова Колева – СУ “Райчо Каролев” – гр. Габрово, художествено ателие Ива Мошкова

Възрастова група 14-18 г.
1-во място Борислава Каракочева – НЧ “Априлов-Палаузов 1861” – “Сдружение по изкуствата” Ема Вертерова
2-ро място Иоан Данаилов Данаилов – ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево
3-то място Мартина Добринова Тотевска – ШИИ “ВВ-АРТ” – гр. Севлиево

Трета категория – Деца и ученици от училища за деца със специални потребности и домове за деца в неравностойно положение

Възрастова група 7-10 г.

1-во място Кубрат Николаев Кръстев – Дневен център за деца с увреждания – Габрово

Възрастова група 11-13 г.

1-во място Виктория Магдова Нисторова – Дневен център за деца с увреждания – Габрово
2-ро място Радка Правдомирова Христова – Дневен център за деца с увреждания – Габрово

Възрастова група 14-18 г.
1-во място Ивелин Димитров Граматиков – Дневен център за деца с увреждания – Габрово
2-ро място Боян Христов Петков – Дневен център за деца с увреждания – Габрово
3-то място Виктор Венциславов Генов – Дневен център за деца с увреждания – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Напиши коментар