Новини, Спорт|09.05.2017 10:12

Стартира Купа Габрово 2017

снимка: АНЛ – Габрово

Стартира второто издание на Купа Габрово. И тази година в надпреварата се включиха осем отбора, които бяха разпределени в две групи по четири. Те ще играят всеки срещу всеки, след което ще продължат към пряката елиминация, за разпределение на местата от първо до четвърто и от пето до осмо.

В група А тимът на „Еса“ стартира повече от убедително, надигравайки „FC Fresh“ с 13:3. Младоците от школата на „Янтра 1919“, пръснати в различни отбори на Английската неделна лига по футбол на Габрово, показаха завиден синхрон и скорост в играта си и закономерно постигнаха двуцифрена победа. Даниел Христов отбеляза пет гола, хеттрик записа Андреян Христов, а по два гола за успеха добавиха Андреян Николов и Ивелин Стоянов.

В другия мач от групата се срещнаха миналогодишните финалисти „Копакабана“ и „Палаузово“/Интерпауър/. „Палаузовци“ поведоха с четири гола, автор на които бе Христо Минчев – Джими, а до последния съдийски сигнал бе оформен и крайният резултат, 4:2 в тяхна полза.

В група Б смятаните предварително за фаворити отбори също стартираха с победи. „ФК Стеф“ надигра „Eagles“ с 6:1, след хеттрик на Иван Лесев и два гола на Детелин Станчев.

„ФК Старо Село 777“ пък победи севлиевския „Спарта“ със 7:1. По два гола отбелязаха Димчо Данов и Денислав Гинев, а по един добавиха Божидар Ненов, Павлин Иванов и вратаря Радомир Николов, разписал се с красив далечен удар.

Тази седмица, в сряда и четвъртък, ще се изиграят вторите мачове от двете групи, след които може би ще има и повече яснота около целите на всеки тим в турнира.