Новини, Спорт|02.05.2017 18:15

„ВАС Етъра“ разплете възела в челото на Неделната по футбол

снимка: АНЛ – Габрово

„ВАС Етъра“ се оказа отборът, който разплете възела в челото на класирането на Английската неделна лига по футбол на Габрово.

В отложена среща, играна в четвъртък, Тихомир Петков и неговите съотборници победиха „ФК Трепни“ с 6:1, като така го отдалечиха от първото място, само осем кръга преди края на сезона. С хеттрик за победителите се отличи Христо Минчев – Джими.

В неделя „ВАС Етъра“ записа ново 6:1. Този път победеният бе отборът на Приятели, а по два гола отбелязаха Петър Костадинов и Денислав Минев.

Отново в четвъртък в хубав мач, с много нерви, „ФК Стеф“ победи „Копакабана“ с 4:0, след хеттрик на Иван Лесев.

„Палаузово“/Интерпауър/се справи с „Eagles“ с 5:2, след като два пъти изоставаше. Победата с четири гола, донесе Иво Георгиев.

В неделя „Eagles“ пък сътвори запомнящ се обрат срещу „FC Fresh“, след като изоставаше с 1:3, а съперникът му пропусна и дузпа. За обрата до 6:3, се разписаха шестима различни състезатели на победителя.

„New Boys“ продължи с прекрасното си представяне с нова победа над „Гипсострой 08“ с 3:0. Два гола отбеляза Калоян Гочев, а един добави Йоан Василев.

„ФК Трепни“ бързо намери победният си път и в неделя надделя трудно над Магазинът „Катрин“ с 2:1, след обрат. Головете реализираха Радослав Гутев и Нено Караджов от дузпа.

Тимовете на „ФК Старо Село 777“ и „Laziale“ не успяха да се организират в неделния ден и загубиха срещите си служебно.

Награди за най-бърз и най-красив гол на 21 кръг получиха Христо Устапанов от „Палаузово“/Интерпауър и Нено Караджов от „ФК Трепни“.

Следващият, 23 кръг от АНЛ Габрово, е в неделя, 7 Май, от 11.00 ч.